راهنمای عدم قطعیت اندازه گیری برای مبتدیان

اشتراک گذاری

۹۶۴۹۵۸۸۵۶۶٫۲۴۰

راهنمای عدم قطعیت اندازه‌گیری برای مبتدیان توسط آقای “استفان بیل” تهیه شده است. نسخه اصلی آن دارای ۱۶ فصل می‌باشد که توسط آقای شعبانی در قالب شش  فصل به فارسی ترجمه شده است. این شش فصل عبارتند از:

فصل اول: مفاهیم اولیه اندازه گیری و عدم قطعیت

فصل دوم: مفاهیم آمار توصیفی

فصل سوم : منابع خطا و عدم قطعیت

فصل چهارم:تخمین عدم قطعیت اندازه گیری

فصل پنجم: مثال‌های کاربردی

فصل ششم: اظهارات و نقطه نظرات کلی

عدم قطعیت اندازه گیری: اطلاعاتی راجع به کیفیت کمیت مورد اندازه گیری بیان می کند. درحقیقت، عدم قطعیت شک و گمانی است که درباره نتیجه هر اندازه گیری پدید می آید. ممکن است تصور کنید ساعت، خط کش یا ترمومتری کاملآ قابل اعتماد بوده و نتیجه درستی از اندازه‌گیری ارائه می دهد ولی همیشه در بسیاری از اندازه‌گیری‌ها حتی دقیق ترین آنها جای شک و تردید وجود دارد. در زبان محاوره ای این تردید به صورت عبارت کم و زیاد بیان می شود. مثلآ می گوییم این عصا تقریبا  ۲ ‏متر است با ۱ ‏سانتی متر کم و زیاد. برای راهنمای عدم قطعیت اندازه گیری برای مبتدیان (فارسی و انگلیسی) بر روی لینک زیر کلیک کنید:


دانلود فایل راهنمای عدم قطعیت اندازه گیری برای مبتدیان (نسخه فارسی)

دانلود راهنمای عدم‌قطعیت اندازه‌گیری برای مبتدیان (نسخه انگلیسی)

برگزاری دوره‌ آموزشی عدم‌قطعیت در اندازه‌گیری با نرم‌افزار GUM workbench

جهت هماهنگی برای برگزاری دوره‌ “عدم‌قطعیت در اندازه‌گیری با نرم‌افزار GUM workbench” می‌توانید با ما تماس بگیرید.

dastmardi

اين سایت با هدف اشاعه مفاهیم مدیریت كیفیت در زمینه ارائه خدمات آزمايشگاهی و ترويج استانداردهای رایج در اين خصوص نظیر ISO/IEC 17025, ISO 15189 ایجاد شده است. خوانندگان عزيز، سعي می شود در این سایت اطلاعات تخصصی و بروز در زمینه‌های سيستم‌های مدیریت كیفیت در مراكز آزمايشگاهی، استانداردهای بین‌المللی ارائه خدمات آزمايشگاهی، ارزيابی و محاسبه عدم قطعیت اندازه گیری، نمونه‌برداری پذيرشی، كالیبراسیون تجهیزات اندازه‌گیری، طراحی آزمایش‌ها، اعتباربخشی روش‌های آزمون و تضمین كیفیت نتایج آزمون ارائه شود. اميدوارم با همكاري شما عزيزان و علاقه‌مندان، يك پايگاه اطلاعاتي مفيد و معتبر براي علاقمندان بحت مديريت كيفيت در مراكز آزمايشگاهي در ايران ايجاد شود. لذا از ارسال نظرات ، پيشنهادات و مطالب علمي و فني خود دريغ نكرده و به غني‌تر كردن اين سایت براي استفاده كارشناسان و علاقمندان كمك نماييد. بديهي است مطالب و نظرات به اسم ارسال كننده درج خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *