اخذ گواهینامه استاندارد ISO/IEC 17025 در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران

filereader

ارزیابی آزمایشگاه‌های پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران بر اساس الزامات استاندارد ISO/IEC  ۱۷۰۲۵ در تاریخ ۱۳ دی ماه و ۸ اسفند ماه سال جاری توسط نظام تایید صلاحیت ایران (NACI) انجام شد و با توجه به نتیجه بدست آمده پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران موفق به دریافت گواهینامه این استاندارد گردید.

در این ارزیابی که توسط ۱۳ نفر ارزیاب و کارشناس فنی نظام تایید صلاحیت ایران در دو روز برگزار شد، با توجه به نتیجه بدست آمده در طول ممیزی و با توجه به گستره کاری آزمایشگاه‌های پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، در جلسه اختتامیه تعداد کمی عدم‌انطباق (در مجموع ۶ مورد عدم‌انطباق جزئی برای کل آزمایشگاه‌ها) برای آزمایشگاه‌های پژوهشگاه ارائه شد. این پژوهشگاه پس از برطرف نمودن موارد جزئی اعلام شده در سال ۱۳۹۲ اعتبارنامه خود را از سوی نظام تایید صلاحیت ایران دریافت خواهد کرد.

 • مهم‌ترین مزایای اخذ تایید صلاحیت این استاندارد برای مراکز آزمایشگاهی به شرح زیر است:
  –      
  ارتقاء کیفیت (دقت و صحت) نتایج آزمون و قابلیت اطمینان به آن‌ها؛
  –      
     پذیرش آزمایشگاه‌ها به‌عنوان آزمایشگاه مرجع و همکار از طرف موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی؛
  –      
  برآورده سازی تغییرات در الزامات و مقررات دولتی و صنعتی جهت انجام آزمون‌ها؛
  –      
  توجه به صلاحیت پرسنل آزمایشگاه و ارتقاء آن؛
  –      
  کسب اطمینان از کالیبره شدن مستمر تجهیزات آزمایشگاه‌ها؛
  –      
  استاندارد کردن روش‌های اجرایی و مدیریتی آزمایشگاه‌ها؛
  –      
  ارتقاء سطح مشتری مداری آزمایشگاه‌ها؛
  –      
  رضایت‌مندی هر چه بیشتر گیرندگان خدمات و جلب اعتماد روز افزون آن‌ها به آزمایشگاه.

شایان ذکر است آزمایشگاه‌های پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران دارای گواهینامه آزمایشگاه همکار اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران و همین طور دارای گواهینامه استاندارد ISO 9001:2008 نیز می‌باشند.

dastmardi

اين سایت با هدف اشاعه مفاهیم مدیریت كیفیت در زمینه ارائه خدمات آزمايشگاهی و ترويج استانداردهای رایج در اين خصوص نظیر ISO/IEC 17025, ISO 15189 ایجاد شده است. خوانندگان عزيز، سعي می شود در این سایت اطلاعات تخصصی و بروز در زمینه‌های سيستم‌های مدیریت كیفیت در مراكز آزمايشگاهی، استانداردهای بین‌المللی ارائه خدمات آزمايشگاهی، ارزيابی و محاسبه عدم قطعیت اندازه گیری، نمونه‌برداری پذيرشی، كالیبراسیون تجهیزات اندازه‌گیری، طراحی آزمایش‌ها، اعتباربخشی روش‌های آزمون و تضمین كیفیت نتایج آزمون ارائه شود. اميدوارم با همكاري شما عزيزان و علاقه‌مندان، يك پايگاه اطلاعاتي مفيد و معتبر براي علاقمندان بحت مديريت كيفيت در مراكز آزمايشگاهي در ايران ايجاد شود. لذا از ارسال نظرات ، پيشنهادات و مطالب علمي و فني خود دريغ نكرده و به غني‌تر كردن اين سایت براي استفاده كارشناسان و علاقمندان كمك نماييد. بديهي است مطالب و نظرات به اسم ارسال كننده درج خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *