قابلیت‌های و امکانات ویرایش جدید نرم افزار minitab 18

اشتراک گذاری

ویرایش جدید نرم افزار minitab یعنی نرم افزار minitab 18 پس از گذشت بیش از یکسال از ارائه minitab 17.3.1 در هفتم ژوئن سال ۲۰۱۷ به بازار ارائه شد. در این ویرایش قابلیت‌ها و امکانات جدید زیادی به نرم افزار minitab 18 اضافه شده است که برخی از مهمترین آنها که  به شرح زیر است:

 

۱- به روز رسانی پنجره Session در نرم افزار minitab 18

در ویرایش جدید نرم افزار minitab پنجره Session نسبت به ویرایش‌های قبلی بهبود چشمگیری یافته است این پنجره دارای چندین پیشرفت بزرگ می‌باشد، از جمله این پیشرفت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

– اضافه شده قابلیت تعیین تعداد ارقام معنادار به پنجره Session در نرم افزار minitab 18

– دسترسی آسان‌تر به نمودارها از پنجره Session به اضافه شده لینک نمودار به این پنجره در نرم افزار minitab 18

  • – اضافه شدن قابلیت جمع شدن و باز شدن نمایش نتایج تجزیه و تحلیل به  پنجره  Session  در نرم افزار minitab 18
  • – قابلیت اضافه کردن یا کم کردن Zoom  در پنجره Session در نرم افزار minitab 18

 

۲- مرتب سازی Worksheets

در نرم افزار minitab 18 با گزینه‌ها جدید اضافه شده شما می‌توانید به راحتی داده‌های را در پنجره Project Manager مدیریت نمایید و worksheets را بر اساس عنوان آنها یا ترتیب زمانی مرتب نمایید.

۳- طرح‌‌های غربالی قطعی در طراحی آزمایش‌ها (DOE)

طرح های غربالگیری جدید در نرم افزار minitab 18 اضافه شده که در طراحی آزمایش‌ها با استفاده از آنها می‌توانید تعیین کنید کدامیک از متغیرهای ورودی بر روی متغیرهای خروجی تاثیر گذار هستند. این طرح‌ها در جایی که اثرات اصلی با اثرات متقابل دوتایی در هم ادغام شده‌اند، یک جایگزین برای طرح های غربالی استاندارد  می‌تواند فراهم کند.

۴- توزیع‌های آماری بیشتر برای فواصل رواداری (Tolerance Intervals)

محاسبه آماری فواصل رواداری برای دادهای غیر نرمال با استفاده از یک طیف گسترده از توزیع های شامل توزیع وایبل، لگنرمال، نمایی و غیره در نرم افزار minitab 18 اضافه شده است.

۵- REML برای xهای تصادفی و ثابت 

امکان کاوش روابط بین متغیرها، اجرا مقایسه‌های چندگانه، و محاسبه پیش‌بینی برای مدل‌های مخلوط در نرم افزار minitab 18 اضافه شده است.

 

۶- بهینه‌ساز پاسخ GLM

این ابزار بهینه‌سازی برای بدست آوردن تنظیمات مطلوب در هنگام بهینه‌ساز متغیرهای پاسخ استفاده می شود و هم عوامل و هم متغیرهای کمکی شما را شامل می‌شود.

 

۷- نمودارهای اثرات در طراحی آزمایش ها (DOE)

این نمودار برای شناسایی بصری متغیرهای ورودی معنادار در طراحی آزمایشها به روش فاکتوریل عمومی و RSM استفاده می شود. 

 

۸- پنجره خط فرمان

این امکان را به شما می‌دهد کارایی نرم افزار minitab  را گسترش دهید. 

 

۹- قابلیت جدید در مطالعه سیستم اندازه گیری (Gage R&R)

امکان مشخص نمودن انحراف استاندارد (historical) فرایند توسط کاربر در محاسبات مربوطه در نرم افزار minitab 18 اضافه شده است.

 

۱۰ – بهبود تبادل اطلاعات بین minitab 18 و نرم افزارهای Word و Excel

امکان ارسال خروجی‌های پنجره Session به نرم افزارهای Word و Excel در فرمت جدولی به نرم افزار minitab 18 اضافه شده است. این کار  برای تهیه گزارش بهتر با نرم افزار word به کاربران کمک زیادی می‌نمایید.

 

 

نرم افزار minitab 18 از لینک زیر قابل دانلود می باشد:

دانلود نرم افزار Minitab 18 

 

مشاهده و دانلود فیلم وبینار آشنایی با تغییرات نرم افزار Minitab 18  (حجم فایل: ۹۸ مگابایت)

 

 

برگزاری دوره آموزشی تجزیه و تحلیل داده ها 

برای برگزاری دوره آموزشی تجزیه و تحلیل داده‌ها در رشته‌های مختلف با استفاده از نرم افزار minitab 18 می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

dastmardi

اين سایت با هدف اشاعه مفاهیم مدیریت كیفیت در زمینه ارائه خدمات آزمايشگاهی و ترويج استانداردهای رایج در اين خصوص نظیر ISO/IEC 17025, ISO 15189 ایجاد شده است. خوانندگان عزيز، سعي می شود در این سایت اطلاعات تخصصی و بروز در زمینه‌های سيستم‌های مدیریت كیفیت در مراكز آزمايشگاهی، استانداردهای بین‌المللی ارائه خدمات آزمايشگاهی، ارزيابی و محاسبه عدم قطعیت اندازه گیری، نمونه‌برداری پذيرشی، كالیبراسیون تجهیزات اندازه‌گیری، طراحی آزمایش‌ها، اعتباربخشی روش‌های آزمون و تضمین كیفیت نتایج آزمون ارائه شود. اميدوارم با همكاري شما عزيزان و علاقه‌مندان، يك پايگاه اطلاعاتي مفيد و معتبر براي علاقمندان بحت مديريت كيفيت در مراكز آزمايشگاهي در ايران ايجاد شود. لذا از ارسال نظرات ، پيشنهادات و مطالب علمي و فني خود دريغ نكرده و به غني‌تر كردن اين سایت براي استفاده كارشناسان و علاقمندان كمك نماييد. بديهي است مطالب و نظرات به اسم ارسال كننده درج خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *